Драги ученици,

Обраћамо вам се са жељом да у овој новонасталој ситуацију пружимо подршку и мотивишемо вас кроз савете за учење и коришћење слободног времена:

• Свакога дана пратите образовне садржаје који се емитују на РТС Каналу 3 и урадите задатке које вам дају наставници који реализују те часове.
  • Пратите планове за разред који похађате а налази се на сајту наше школе (Подршка у учењу- База знања) и урадите домаће задатке, презентације, пројекте, есеје и остале задатке и достављајте их наставницима на начин како сте са њима договорили (Viber, E mail, Е учионица и други начини).
  • Осим наставника важна подршка у учењу су и ваши родитељи. Питајте их да вам помогну ако вам је помоћ потребна, нарочито око достављања материјала наставницима.
  • Подсећамо вас на начине како учење може бити ефикасније, а о којима смо раније причали у школи:
  • Направите план учења за сваки дан.
  • Учите на истом месту, најбоље за столом.
  • У просторији где учите треба да буде оптимална температура – ни превише топло, ни превише хладно.
  • Важно је да је просторија проветрена и осветљена.
  • Искључите телефон, телевизор и сл. како вам не би одвлачили пажњу.
  • Најбоље време за рад је ујутру када сте одморни.
  • Планирајте кратке паузе – након 45 мин направите паузу од 5-10 минута (оваква временска организација у школи није случајна).
  • Правите белешке, скице, дијаграме, шеме, цртеже, мапе ума.

• Осим учења важно је да у току дана имате довољно времена за разоноду и хоби. Искористите време у кући да се бавите оним што волите, а за шта можда иначе немате довољно времена колико бисте желели. Неки од предлога су:
  • Слушајте музику, певајте, играјте
  • Цртајте, сликајте
  • Прочитајте неку књигу коју имате, а коју нисте стигли да прочитате до сада
  • На сајту наше школе се налази и неколико издања школског часописа „Атом“. Ево прилике да их прочитате ако то до сада већ нисте урадили
  • Наши наставници физичког васпитања су на сајту школе (у делу Подршка у учењу, оперативни план за пети разред за прошлу недељу) поставили линк са примерима неких одличних вежби обликовања у кућним условима
  • Средите фотографије на рачунару или телефону
  • Истражите нешто што је сфера вашег интересовања, а на располагању вам  је неколико ресурса: родитељи, наставници, интернет
  • Пробудите креативност правећи предмете од различитих материјала
  • Играјте се неких друштвених игара са члановима своје породице: не љути се човече, занимљиве географије, потапање бродова, игре меморије, мице, погоди ко сам или чиме се бавим, скривање предмета у кући „топло-хладно“, ћораве баке, каладонт, на слово на слово, асоцијације, пантомиме

…наставите списак сами J

Желимо вам добро здравље, лепо расположење и пријатно учење!

Марија Јовановић, педагог и Тања Павићевић, психолог

Author