Драги ученици,

Треба да да се упознате са конструисањем нових техничких средстава и путем од пројекта до производа тако што ћете прочитати у уџбенику поглавље 10. КОНСТРУКТОРСКО МОДЕЛОВАЊЕ – МОДУЛИ  од 130 до 133 стр.

Приликом читања текста обратите пажњу на:

–          Пројекат као резултат  процеса конструисања,

–          CAD конструисање помоћу рачунара,

–          CAMпроизводња помоћу рачунара,

–          Прототип – модел који се испитује да би се видело колико усвојено решење одговара захтевима постављеног задатка,

–          Процес од пројекта до производа – пример  модела наставног средства (131 стр),

–          Пут од техничке документације до техничког средства – пример вишенаменске челичне игле за обележавање (132 и 133 стр.)

1. час – вежбање

На овом часу треба да се подсетите шта је алгоритам и да се подсетите цртања прибором  за техничко цртање.

Ваш задатак је да у својим свескама  нацртате алгоритам „Од идеје до реализације модела“, који је придружен као документ у наставку овог текста. Приликом цртања користите лењире и троуглове, пазите на паралелност линија и на изглед штампаних слова. Обавезно нацртати оквир ( рам) на  листу свеске.

Фотографије нацртаних алгоритама шаљете у оквиру задатка Увод у конструкторско моделовање  у Гугл учионици.

После овога можете да погледате на сајту Наталије Диковићс неке предлоге за практичне радове за ученике док траје онлајн настава. Линк за ове предлоге је:

Поздрав, наставнице Ђурђија Арсић и Биљана Вучковић!

МАТЕРИЈАЛ ЗА ПРЕУЗИМАЊЕ

документ_01